1-1200x851.png

2021-12-07 Aktualności

PODARUJ ZDROWIE

Zastanawiasz się nad atrakcyjnym i nietuzinkowym prezentem dla swoich najbliższych?
Pragniesz obdarować ich czymś wyjątkowym? Szukasz wspaniałego prezentu na wyjątkowe okazje?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Podaruj im to co najważniejsze – Zdrowie!

Przychodnia Malinowa stworzyła możliwość zrobienia wspaniałej niespodzianki wszystkim, dla których szukasz doskonałego prezentu. Nasza propozycja to Vouchery Upominkowe o dowolnych wartościach nominalnych.

CO TO JEST VOUCHER UPOMINKOWY ?

Voucher to wyjątkowy sposób na prezent w formie eleganckiego bonu o określonej wartości nominalnej dla Rodziców, Przyjaciół , Partnerów, Dziaków, Pracowników, Kontrahentów oraz dla każdego, kogo pragniesz obdarować czymś wyjątkowym.

Voucher działa jak bon towarowy – uprawnia do skorzystania z bogatej oferty usług medycznych, takich jak:
– konsultacja lekarska
– badania laboratoryjne
– badania diagnostyczne

Voucher jest ważny do 31/12/2022 r.

Może być wystawiony na dowolną wartości nie mniejszą niż 20,00 zł.

W przypadku chęci zakupienia vouchera  uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Realizacja usług następuje po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu.

 

 

 

 

VOUCHER MOŻNA NABYĆ W REJESTRACJI PRZYCHODNI MALINOWA PRZY ULICY JANA KILIŃSKIEGO 21.

TEL. 42 630 27 59 | KOM. 731 765 649


tlo_fb_szczepimy-1200x674.png

2021-02-02 Aktualności

Dlaczego warto się zaszczepić?

Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?

 1. Bo uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.

 1. Bo uratujesz komuś życie

Szczepiąc się, myślisz również o innych – członkach rodziny, przyjaciołach i znajomych. Ale także nieznajomych – spotkanych przypadkiem na ulicy, czy w sklepie. Dzięki Tobie zwiększy się również ich bezpieczeństwo. Nawet jeśli czujesz się młody i silny, poprzez zaszczepienie przerwiesz łańcuch zakażeń.

 1. Bo możesz!

Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.

 1. Bo pomożesz zwalczyć pandemię na świecie

Od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa.

 1. Bo zyskasz spokój

Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

 1. Bo szczepionki są bezpieczne

Szczepionki są badane przez polskie i unijne instytucje. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej.

 1. Bo zostaniesz zbadany

Przed szczepieniem zostaniesz przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzisz swój aktualny stan zdrowia.

 1. Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności!

Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

 1. Powrót do normalności oznacza:
 • odejście od maseczek,
 • swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi,
 • powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych,
 • dalszy rozwój gospodarki,
 • ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienia,
 • swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów,
 • wakacje bez ograniczeń,
 • poprawę jakości życia nas wszystkich.
 1. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.

35193487_l-1024x762-1.jpg

2020-03-23 Aktualności

Główny Inspektor Pracy. 16 marca 2020 r. wydał komunikat (GIP-GNN.50.2.2020.1), w którym zajął stanowisko w sprawie obowiązku terminowego kierowania pracowników na profilaktyczne badania lekarskie.

W komunikacie GIP czytamy, że kierując się sytuacją epidemiologiczną w Polsce i biorąc pod uwagę opublikowane rozporządzenie ministra zdrowia z 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, GIP proponuje:

1) zawieszenie obowiązku przeprowadzania okresowych badań lekarskich pracowników do czasu odwołania zagrożenia epidemiologicznego ze strony wirusa SARS-CoV-2 przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku wystawienia skierowania na okresowe badania lekarskie w terminach wynikających z orzeczeń lekarskich określających brak przeciwwskazań do pracy, otrzymanych przez pracowników podczas poprzednich badań profilaktycznych. Terminowe wystawienie skierowania będzie potwierdzeniem gotowości pracodawcy do wypełnienia obowiązku określonego w art. 229 kodeksu pracy. Pracownicy powinni zostać zobowiązani do niezwłocznego udania się do jednostki medycyny pracy, z którą przedsiębiorstwo ma podpisaną umowę o świadczenie usług w zakresie profilaktycznej opieki lekarskiej nad pracownikami, po odwołaniu zagrożenia epidemiologicznego;

2) utrzymanie obowiązku niedopuszczania do pracy pracowników bez orzeczenia lekarskiego, określającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku pracy, otrzymywanego przez pracownika podczas wstępnych profilaktycznych badań lekarskich.

SKUTKI DLA PRACODAWCÓW

Oznacza to, że w dalszym ciągu istnieje bezwzględny zakaz dopuszczenia pracownika do pracy bez wstępnych badań lekarskich. Bez wątpienia powoduje to, że do momentu odwołania zagrożenia epidemiologicznego w zasadzie wykluczone jest zatrudnianie nowych pracowników. Dopóki lekarz nie stwierdzi tych przeciwwskazań, pracownik po prostu nie może podjąć zatrudnienia.


24931053_m-2048x1377-1-1200x807.jpg

2020-03-16 Aktualności

Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem, w trosce o zdrowie pacjentów i personelu Przychodni Malinowa, z dniem 16.03.2020 Kierownictwo Przychodni podjęło decyzję o zmianie trybu realizacji świadczeń medycznych w Przychodni.

Znacznemu ograniczeniu ulegają badania laboratoryjne oraz diagnostyczne, których wykonywanie zostaje ograniczone wyłącznie do wypadków pilnych, zleconych przez lekarzy Przychodni Malinowa.

ZMIANIE ULEGA TRYB ŚWIADCZENIA USŁUG W ZAKRESIE PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ.

Nie będą realizowane do odwołania szczepienia ochronne, badania bilansowe dzieci.

BARDZO PROSIMY O NIEZGŁASZANIE SIĘ DO PRZYCHODNI. W każdej sprawie proszę nawiązywać kontakt telefoniczny, podczas którego otrzymacie Państwo wszelkie niezbędne informacje a także będziecie Państwo mogli załatwić większość spraw. Proszę ograniczyć w najbliższym czasie korzystanie z usług Podstawowej Opieki Zdrowotnej do sytuacji absolutnie tego wymagających.

Wszyscy pacjenci zgłaszający się do Przychodni, od dnia 16.03.2020 r., podlegać będą przed wejściem na teren Przychodni wstępnej kwalifikacji prowadzonej przez personel medyczny (rejestratorka i lekarz lub pielęgniarka).

Każdy pacjent zostanie zobowiązany do wypełnienia ankiety kwalifikacyjnej, zostanie poddany procedurze pomiaru temperatury ciała, a następnie zostanie poinformowany o zaleconym postępowaniu.

Wizyty w Przychodni zostaną ograniczone do wyłącznie koniecznych przypadków.

Zapewniamy, że żaden z pacjentów Przychodni nie zostanie pozostawiony bez opieki.

Prosimy o wyrozumiałość i ścisłe stosowanie się do procedur wdrożonych przez personel Przychodni. Tylko wspólne działania pozwolą nam zapewnić Państwu optymalną opiekę medyczną w tym trudnym dla wszystkich czasie oraz ograniczą zakres epidemii koronawirusa.

Pacjentów, którzy zostaną zakwalifikowani do wizyty w Przychodni, prosimy o ścisłe stosowanie się do poleceń lekarzy i pielęgniarek. Prosimy, aby dzieciom zakwalifikowanym do wizyty w Przychodni towarzyszył wyłącznie jeden opiekun. Opiekun także zostanie poddany wstępnej kwalifikacji czyli będzie musiał wypełnić ankietę i poddać się pomiarowi temperatury.

Tylko stosowanie zasad ścisłego nadzoru sanitarnego ustrzeże Państwa i personel Przychodni przed zarażeniem koronawirusem, pozwoli Państwu zachować zdrowie a nam kontynuować opiekę nad Państwem.

Wizyty komercyjne będziemy potwierdzać lub odwoływać drogą telefoniczną!

W razie jakichkolwiek wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny: 42 630 27 59.

Łódź, dnia 16.03.2020 r.

Kierownik Przychodni Malinowa
Adrianna Krzeszewska2020-02-26 Aktualności

Pewnie część z Was śledzi doniesienia medialne na temat koronawirusa z Wuhan. Nie chcemy Was niepokoić, a jedynie przekazać informacje na temat zaleceń jakie wydał Główny Inspektorat Sanitarny. Wirus jest stosunkowo nowy, prawdopodobnie mniej zjadliwy niż SARS z 2002 roku. Jednak warto zapoznać się z wytycznymi, szczególnie jeśli planujecie wyjazd za granicę.

Okres wylęgania wirusa 2019-nCoV może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinien obserwować swój stan zdrowia.

W przypadku pojawienia się symptomów takich jak:

 • gorączka powyżej 38stC
 • kaszel
 • duszność
 • objawy grypopodobne

Podróżny powinien skontaktować się z lekarzem, który poinstruuje go o dalszych działaniach.

Jak informuje GIS: według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do rejonów Azji Południowo-Wschodniej.

Jeśli jednak zamierzacie podróżować po Chinach zapoznajcie się z zaleceniami:

 • unikaj miejsc publicznych, zatłoczonych,
 • bezwzględne unikaj bliskiego kontaktu z osobami chorymi, w szczególności z objawami ze strony układu oddechowego,
 • unikaj odwiedzania rynków/targów lub innych miejsc, w których znajdują się żywe lub martwe zwierzęta i ptaki.

Łącznie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 26 stycznia 2020 r. odnotowano 2026 laboratoryjnie potwierdzonych przypadków zakażeń 2019-nCoV, w tym 56 zgonów (2,8%).

Pojedyncze przypadki zarejestrowano tez w Europie zachodniej m.in. we Francji. Dlatego też podróżując po Europie warto unikać tzw. dużych skupisk ludzkich.

Szczegółowe informacje GIS-u znajdziecie pod tym linkiem https://gis.gov.pl/…/komunikat-nr-6-dla-podrozujacych-26-s…/

Pozdrawiamy,

Zespół Przychodni Malinowa2020-02-04 Aktualności

Misją Poradni Rehabilitacyjnej w Przychodni Malinowa jest pomoc w powrocie do zdrowia oraz sprawności społecznej i zawodowej poprzez świadczenie wysokiej jakości usług z zakresu:

 • rehabilitacji leczniczej,
 • profilaktyki chorób narządu ruchu
 • oraz promocji aktywnego stylu życia.

Przychodnia Malinowa zapewnia kompleksową, specjalistyczną rehabilitację narządu ruchu i układu nerwowego. Obejmujemy opieką osoby z zespołami bólowymi kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową stawów, chorobami reumatycznymi, pacjentów po urazach, operacjach ortopedycznych i neurochirurgicznych, onkologicznych oraz osoby z przewlekłymi zaburzeniami neurologicznymi i kardiologicznymi.

Co leczymy?

  • usprawnianie po operacjach ortopedycznych,
  • przygotowanie do operacji,
  • usprawnianie ruchowe po urazach: złamaniach, skręceniach,
  • usprawnianie po przeciążeniach, przykurczach (spastyka),

KOLANO:
MedFizjo

 • rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła MPFL
 • po artroskopiach oraz rekonstrukcjach,
 • po skręceniu stawu i rehabilitacja na niestabilność stawu,
 • osteotomia, zmiany zwyrodnieniowe stawów,
 • po urazach mięśniowo-ścięgnistych,
 • rehabilitacja uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego ACL, WKP,
 • rehabilitacja po uszkodzeniu łąkotek i chondromalacji rzepki

BIODRO:
MedFizjo

 • stan po endoprotezoplastyce oraz kapoplastyce biodra i rehabilitacja,
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów,
 • artroskopia biodra lub osteotomia i rehabilitacja,
 • jałowa martwica głowy kości udowej,
 • ból pachwiny i biodra zespoły przeciążeniowe zespół mięśnia gruszkowatego,

DŁOŃ:
MedFizjo

 • złamania kości śródręcza i paliczków oraz kości promieniowej,
 • choroba de Quervaina, przykurcz Volkmanna, Dupuytrena,
 • terapia dłoni po paraliżach np. udar mózgu itp,
 • ortopedyczne stany pooperacyjne,
 • uszkodzenia w dłoni ścięgien prostowników oraz ścięgien zginaczy w dłoni,
 • przykurcze palców przy udarach, wylewach mózgu lub przy mózgowym porażeniu dziecięcym,

KRĘGOSŁUP:
MedFizjo

 • rehabilitacja po operacji kręgosłupa
 • bóle kręgosłupa, rwy kulszowe,
 • dyskopatie, neuropatie,
 • niespecyficzne bóle kręgosłupa, złamania,
 • promieniujące bóle kończyn,
 • odrętwienia, mrowienia,

BARK:
MedFizjo

 • rwy barkowe, zapalenie splotu szyjnego i ramiennego,
 • rehabilitacja złamań barku, skręceń,
 • zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego,
 • zespół bolesnego barku, Choroba Duplaya,
 • złamania obojczyka oraz końca bliższego kości ramiennej,
 • uszkodzenia stawu barkowo-obojczykowego i fizjoterapia,
 • uszkodzenie stożka rotatorów,

GOLEŃ:
MedFizjo

 • repozycja i stabilizacja złamań kości podudzia i fizjoterapia,
 • rekonstrukcja ATFL więzadła skokowo-strzałkowego przedniego,
 • rekonstrukcja ścięgna Achillesa,
 • rehabilitacja po szyciu ścięgna Achillesa,
 • paraliż nogi oraz urazy po wypadkach i rehabilitacja,
 • staw rzekomy kości piszczelowej.

STOPA:
MedFizjo

 • rehabilitacja złamania kości stępu i rehabilitacja,
 • paraliż i deformacja stopy, bóle stopy i obrzęki,
 • niestabilność stawu skokowego,
 • ostrogi piętowe, hallux,
 • złamania śródstopia i paliczków.


2019-12-31 Aktualności

Niech nowy 2020 rok przyniesie Państwu wiele radości, samozaparcia, pomyślności, zdrowia, a także dorzuci garść nowych marzeń, bo spełnianie ich nadaje sens naszemu życiu.

Szczęśliwego Nowego Roku!2019-12-24 Aktualności

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
składamy Państwu serdeczne życzenia
wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,
ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia,
poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia
towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok 2020.


Przychodnia Malinowa to placówka medyczna świadcząca usługi podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej.

Adres: ul. Kilińskiego 21, 90-205 Łódź
Telefon: 42 630 27 59
kom. 731 765 649
Email: rejestracja@przychodniamalinowa.pl

Copyright © 2021 | realizacja: kolkomp.pl | polityka prywatności

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner Skip to content